Obchodík spustíme opäť 30.8.2023

Kliker magenta

41 hodnotení
€5
Vypredané

Kliker aj hlasný, tichý a extra tichý.

Môžeme doručiť do:
20.6.2024
Kategória: Klikre
Položka bola vypredaná…

Kliker (extra tichý) - výcviková pomôcka

Tento kliker vydáva veľmi tlmený zvuk, je vhodný pre psíkov, ktorý citlivo reagujú na zvuky.

 

Kliker (tichý) - výcviková pomôcka

Tento kliker vydáva tlmený zvuk. Je ideálny na cvičenie doma, kde sa zvuk hlasno ozýva. Tak isto je vhodný pre senzitívnych psíkov, ktorí nemajú radi hlasné podnety. 

 

Kliker (hlasný) - výcviková pomôcka 

Tento kliker vydáva silný a prenikavý zvuk. Je vhodný na tréning vonku či na tréning vo veľkých priestoroch (haly, výstava...). 

 

Kliker je výcviková pomôcka. Vnútri krabičky sa nachádza pliešok, ktorý vydáva nezameniteľný zvuk po tom, ako sa stlačí.

Zvuk klikru slúži ako označovač správania, za ktoré psa chceme odmeniť. Kliker teda nie je odmena. Jeho zvuk je len premostením. Je signálom, ktorý psovi dáva informáciu, že príde odmena. Trénerom pomáha presne zachytiť želané správanie a výcvik je tak oveľa rýchlejší a efektívnejší. Pes presne vie, za čo je odmeňovaný.

 

Aby kliker splnil účel, pes musí byť oboznámený s pravidlami. Mal by chápať, prečo zvuk prichádza, kedy prichádza a čo znamená. Hovorí sa tomu, že pes je "naklikaný".

 

Ako psa "naklikať"?

- Do jednej ruky si vezmi za hrsť menších odmien, do druhej ruky kliker. 

- Bez toho, aby si po psovi niečo chcel/a, len klikni a daj mu odmenu. Toto cvičenie opakuj dovtedy, kým neuvidíš na psovi, že si vytvoril asociáciu medzi kliknutím a príchodom odmeny. (Asociácia nemusí prísť behom prvej lekcie.) 

- Ak pes pochopil princíp, vyžaduj splnenie povelu, ktorý pozná a hneď ako ho vykoná, klikni a odmeň.

 

Kliker sa dá využiť pri rôznych metodikách posilňujúcich správanie (navádzanie, zachytávanie, tvarovanie...). 

Všeobecne je jeho funkcia stále rovnaká. Jeho zvuk (kliknutie) je označením presnej doby, kedy pes vykonáva to, čo chcem odmeniť. Predsa len, kým vytiahnem z vrecka odmenu a podám ju psovi, uplynie nejaký ten čas a častokrát psa odmením za neželanú pozíciu, či akciu. Kliker je pomocník, pomáha psovi presne pochopiť, za ktorý moment jeho výkonu bude odmenený. A mne pomáha byť presná v kritériách, čím sa tréning stáva oveľa efektívnejším.

 

Ak ťa kliker zaujal a chceš sa dozvedieť viac, natočila som video špeciálne pre teba: https://youtu.be/kqGaG485jWU